• yc-info@ipma.ir

  • تماس با ما:88229370- 88229406

  • زمان :شنبه-چهارشنبه 8-5:30

معرفی کمیته‌ی کارگاه‌ها

کمیته‌‌ کارگاه‌ها یکی از چهار کمیته‌ی اصلی شبکه‌ی اعضای جوان انجمن مدیریت پروژه ایران است که فعالیت خود را هماهنگ با کارگروه آموزشی انجمن پیش می‌برد. بر خلاف عناوین کمیته‌های دیگر شبکه‌ی اعضای جوان، عنوان کمیته‌ی کارگاه‌ نزد خیلی‌ها فعالیتی شناخته شده‌ است. شاید به همین جهت عنوان این کمیته کمتر به چشم می‌آید ولی باید بگوئیم فعالیت و هدف این کمیته بر خلاف نام آن، کاملا متمایز است. کمیته کارگاه ها برنامه‌ دارد، ساختارشکنی کرده و کارگاه‌هایی را در حد و اندازه‌ی هیجان مدیران جوان پروژه برگزار کند. شاید بتوانیم به صورت خلاصه ماموریت این کمیته را در دو حیطه‌ اصلی دسته‌بندی کنیم.

هدف اول: برگزاری کارگاه‌هایی مفرح و خلاقانه برای ارتقاء سطح شادی و رضایت مدیران پروژه جوان در کنار آموزش نکات کاربردی مدیریت پروژه: برای تحقق این هدف در همایش یانگ‌کرو که در آبان 1397 برگزار شد، این کمیته برای اولین بار در ایران PMBOK را به درون یک جشن تولد برد. شاید صدها بار قوانین و آیین‌نامه‌های PMBOK برای مدیران جوان تکرار شوند ولی امکان یک همکاری ساده و صمیمی در راستای موضوعی که بارها آموزش دیده‌ایم، تنها در یک کارگاه جشن تولد این‌چنینی میسر است. در واقع در راستای این هدف، کمیته‌ کارگاه‌ها در نظر دارد با فاصله گرفتن از چارچوب‌های سخت‌گیرانه‌ی انجمن، یک انعطاف‌پذیری مطلوبی را در برگزاری کارگاه‌ها در نظر بگیرد و بدین شکل خلاقیت و نشاط را در کارگاه‌ها به ارمغان آورد.

هدف دوم: جذب همکاری مدیران پروژه جوان برای برگزاری کارگاه‌ها با همکاری اساتید انجمن و دانشگاه‌ها: دانش مدیریت پروژه تنها در یک فضای تعاملی رشد می‌کند و بالغ می‌شود. در این راستا، کمیته‌ کارگاه‌ها در نظر دارد با ایجاد یک فضای تعاملی، مدیران جوان را به اشتراک دانش مدیریتی خود ترغیب کند. این انتقال دانش به این شکل صورت می‌پذیرد که مدیران جوان با همکاری یکی از اساتید مورد وثوق انجمن، مطالب و چارچوب یک کارگاه را طراحی می‌کنند و پیشنهاد برگزاری آن را به کمیته‌ کارگاه‌ها ارسال می‌کنند.‌ کمیته نیز با بررسی شرایط و ضوابط، در باب کارگاه پیشنهادی تصمیم خواهد گرفت. قطعا استفاده از امکانات انجمن می‌تواند یک نیروی پیشران برای مدیران جوانی باشد که از توانایی‌های تدریس برخوردار هستند. شکل‌گیری این‌چنین تعامل‌هایی را می‌توان سرآغاز ایجاد یک فضای تعاملی برای هم‌افزایی علمی و تجربی بدانیم.

 

پل ارتباطی با کمیته:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

آدرس

آدرس: تهران، امیرآباد شمالی، بالاتر از بزرگراه جلال آل احمد، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، ساختمان انستیتو مهندسی نفت، طبقه همکف

تلفن:88229370- 88229406

نمابر:89784216

پست الكترونيك دبیرخانه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پست الکترونیک شبکه جوان: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه و آگاهی از جدیدترین اخبار سایت ایمیل خود را وارد کنید

Please publish modules in offcanvas position.